Nasza firma realizuje duże projekty na całym świecie, wykorzystując najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, dzięki którym zachowują one neutralność klimatyczną. Ale też robimy znacznie więcej – świadomie i z jasną intencją chronimy środowisko i angażujemy się w życie lokalnych społeczności. W marcu tego roku kwatera główna ogłosiła rebranding marki, który umacnia opisane powyżej podejście.

Kultura organizacyjna Grupy POSCO została także dookreślona poprzez nowy slogan: Green Tomorrow, With POSCO, co oznacza, że myślimy i działamy odpowiedzialnie, z długoterminową perspektywą.

Nasz zespół, w polskim oddziale POSCO E&C, od początku z zaangażowaniem wpisuje się w społeczny wymiar filozofii Grupy POSCO. Od kilku tygodni poszukiwaliśmy inicjatywy, która będzie jej kolejnym ucieleśnieniem. Wybraliśmy projekt, dzięki któremu zyskają wszystkie żywe stworzenia, ponieważ dzięki niemu przyczynimy się do odtwarzania lasów w Polsce. Uważamy, że inicjatywa jest szlachetna i bezcenna. W najbliższych dniach, z naszym udziałem zostanie posadzonych na Mazowszu 500 sadzonek drzew dobranych do lokalnego ekosystemu. Nowe nasadzenia lasu w okolicach Gostynina realizujemy we współpracy z POSADZIMY.pl. Dołączyliśmy w ten sposób do akcji, w ramach której profesjonalnie posadzono już 210 051 drzew. Cieszymy się, że nasze drzewka, których będzie 500, wyprodukują tlen i przyczynią się do równoważenia skutków globalnego ocieplenia.

500 “POSCO-drzewek” w liczbach:

  • 555 m2 lasu
  • 3000 kg pochłanianie CO2 / rok
  • Tlen dla 335 osób rocznie
  • 29 000 kg – ilość zwróconego papieru