POSCO E&C Oddział w Polsce prowadzi obecnie rekrutację inżynierów, przede wszystkim z doświadczeniem w budownictwie przemysłowym, do dużej inwestycji realizowanej na warszawskim Targówku. Poszukiwani są głównie pracownicy z doświadczeniem w firmach budowlanych, choć nie jest ono wymagane na wszystkich stanowiskach. Znajomość języka angielskiego jest potrzebna do codziennej komunikacji z koreańskimi inżynierami, którzy koordynują i nadzorują realizację projektu. Aktualne oferty pracy publikowane są m.in. na portalach: pracuj.pl czy praca.pl.

Praca dla inżyniera w Warszawie

„Poszukujemy przede wszystkim osób samodzielnych, które potrafią określić jakie zadania są niezbędne do wykonania działania, a następnie skutecznie je realizują. Bardzo istotna jest również dla nas terminowość, bo projekt wymaga wykonania pracy w ściśle założonych terminach, nie możemy pozwalać sobie na opóźnienia, mają one bowiem ogromny wpływ na pracę pozostałych członków zespołu.” – wymienia Klara Mikołajczyk HR Manager w POSCO E&C Oddział w Polsce. „Ponadto cenimy sobie umiejętność adaptacji, komunikatywność oraz szacunek dla różnorodności, ponieważ pracujemy w międzynarodowym zespole.” – dodaje K. Mikołajczyk.

Kraków ma już swoją ekospalarnię 

To nie jest pierwszy projekt koreańskiego konsorcjum realizowany w Polsce. W 2016 roku POSCO E&C z sukcesem ukończyło budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Dzięki ZTPO Kraków sprostał standardom ekologicznym i prawnym obowiązującym w Unii Europejskiej, radykalnie ograniczył składowanie odpadów oraz zwiększył swoje bezpieczeństwo energetyczne. ZTPO przyniósł także wiele korzyści mieszkańcom Krakowa m.in. energia elektryczna i cieplna zamiast odpadów na składowisku, ograniczenie emisji CH4 ze składowisk odpadów, niższe koszty unieszkodliwiania odpadów w stosunku do ich składowania, zmniejszenie emisji CO2, nowe miejsca pracy, a także rozwój dzielnicy Nowa Huta, na terenie której powstał ZTPO.

Całkowity koszt krakowskiej inwestycji wyniósł ok. 666 mln zł netto i został zrealizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Prace budowlane trwały 2 lata.